Programul sfintelor Slujbe

IUNIE 2022
Sâmbătă, 4, orele 12:30' Parastas pentru cei doi eroi români din Cimitirul militar de la Leusden
Duminică, 5, orele 11:00' Înălțarea Domnului
Sâmbătă, 11, orele 14:30' Moșii de vară - Sâmbăta celor adormiți
Duminică, 12, orele 11:00' Pogorârea Sfântului Duh (Rusaliile)
Luni, 13, orele 11:00' (Sf. Liturghie pentru Lunea Sfântului Duh)
Sâmbătă, 25, orele 15:00' (Acatistul Sfântului Ioan Botezătorul, urmat de Sărbătorirea Zilei universale a iei)
 
IULIE 2022
Sâmbătă, 2, orele 14:00' (Sfinții Apostoli Petru și Pavel)
Duminică, 3, orele 11:00' (Duminica a 3-a după Rusalii - Sf. Voievod Ștefan cel Mare)
Duminică, 10, orele 14:00' (Sf. 45 de Mucenici din Nicopolea)
Duminică, 17, orele 14:00' (Sf. Mare Mc. Marina)
Duminică, 24, orele 14:00' (Sf. Slăvit Prooroc Ilie)
Duminică, 31, orele 14:00' (Duminica a 7-a după Rusalii - Lăsatul secului pentru Postul Adormirii Maicii Domnului)
 
AUGUST 2022
Sâmbătă, 6, orele 14:00' (Schimbarea la Față a Domnului)
Duminică, 7, orele 11:00'  
Sâmbătă, 13, orele 15:30' (Spovedanii)
Duminică, 14, orele 11:00' (Înainte Prăznuirea Adormirii Maicii Domnului)
  (Comemorarea Doamnei Maria Brâncoveanu de către Asociația parohiei.)
Duminică, 28, orele 11:00' (Acatist - Tăierea capului Sfântului Ioan Botezătorul)
 
SEPTEMBRIE 2022
Sâmbătă, 10, orele 12:00'-16:00' (Ziua Monumentelor)
Duminică, 11, orele 11:00' (Nașterea Maicii Domnului) - Ziua bunicilor
Duminică, 18, orele 11:00' (Acatistul Sfintei Cruci)
 
OCTOMBRIE 2022
Duminică, 2, orele 14:00' (Acoperământul Maicii Domnului)
Duminică, 16, orele 11:00' (Sf. Cuvioasă Parascheva de la Iași)
Duminică, 23, orele 11:30' (Sf. Mare Mucenic Dimitrie, Izvorâtorul de Mir)
Duminică, 30, orele 13:00' Sfânta Liturghie (Sf. Doctori fără de arginți, Cosma și Damian din Asia Mică);
  Sărbătorirea Zilei Familiei numeroase.
 
NOIEMBRIE 2022
Sâmbătă, 5, orele 15:30' (Pomenirea celor adormiți - Moșii de toamnă)
Duminică, 6, orele 11:00' (Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil)
Duminică, 13, orele 13:00' (Sf. Ioan Gură de Aur)
Duminică, 20, orele 11:00' (Intrarea în Templu a Maicii Domnului)
  După Sf. Liturghie urmează susținerea conferinței de către dl. Nicolae Marinică, inginer programator, intitulată "Dezvoltarea unui algoritm de analiza pentru limba română".
 
DECEMBRIE 2022
Duminică, 4, orele 11:00' (Sf. Apostol Andrei)
  Te Deum pentru Ziua Națională
  După Slujba de Te Deum urmează Sărbătorirea Zilei Naționale și Recepție.
Duminică, 11, orele 11:00' (Sf. Ierarh Nicolae și Sf. Ierarh Spiridon)
 
 

*) Pentru spovedanii contactați, în prealabil, prin e-mail, pe preot.


Pentru orice alte lămuriri privitoare la programul Sfintelor Slujbe şi pentru săvârşirea oricărei Sfinte Slujbe (Botez, Cununie, Sfeştanie, Spovedanie, Parastas, Molitve, etc.) vă rugăm să contactaţi preotul paroh, dr. Ioan Dură (e-mail: iondura@msn.com).

Lămuriri numai despre programul Sfintelor Slujbe şi despre modul cum se ajunge la biserica parohială se pot obţine şi de la dna Secretar al Consiliului parohial, Inginer Elena De Chiara-Neagu (mobil +31(0)06/273.639.82 (numai după orele 18:00'); e-mail: elenadechiara@hotmail.com).


© 2004 IOAN DURĂ