Programul sfintelor Slujbe

 
DECEMBRIE 2019
Duminică, 1, orele 10:30' (Sf. Apostol Andrei-ocrotitorul României)
orele 12:30' (Te Deum - Ziua Națională a României)
Sâmbătă, 7, orele 14:00' (Spovedanii)
Duminică, 8, orele 10:30' (Sf. Ier. Nicolae)
orele 12:30'- 13:30' Filmul "Cuviosul Gavriil Georgianul, Mărturisitorul cel nebun pentru Hristos" (+ 1995)
Sâmbătă, 21, orele 13:30' (Parastas pentru eroii-martiri din decembrie 1989)
orele 14:00' (Spovedanii)
Duminică, 22, orele 10:30' (Sf. Ier. Petru Movilă)
După Sf. Liturghie urmează Serbarea de Crăciun a elevilor Școlii parohiale și venirea lui Moș Crăciun.
Marți, 24, orele 14:00' (Spovedanii)
Miercuri, 25, orele 10:30' (Nașterea Domnului-Crăciunul)
 
IANUARIE 2020
Miercuri, 1, orele 14:00' (Tăierea Împrejur a Domnului - Sf. Vasile cel Mare)
Duminică, 5, orele 10:30' (Sfințirea cea Mare a Apei)
Luni, 6, orele 10:30' (Botezul Domnului - Epifania)
Marți, 7, orele 10:30' (Sf. Ioan Botezătorul)
Duminică, 19, orele 10:30' (Sf. Ierarhi Atanasie și Chiril)
Duminică, 26, orele 10:30' (HRAMUL - Sf. Grigorie Teologul)
 
FEBRUARIE 2020
Duminică, 2, orele 10:30' (Întâmpinarea Domnului)
Duminică, 9, orele 10:30' (Sf. Haralambie - Începutul Triodului)
Duminică, 16, orele 10:30' (a Fiului risipitor)
Sâmbăta, 22, orele 16:00' (Moșii de iarnă-parastase)
Duminică, 23, orele 10:30' (a Lăsatului sec de carne)
 
MARTIE 2020
Duminică, 1, orele 10:30' (A Lăsatului sec de brânză)
Duminică, 8, orele 10:30' (A întâia din Post - a Ortodoxiei)
Sâmbătă, 14, orele 12:30' (Pomenirea celor adormiți - Parastase)
orele 15:00' (Spovedanii)
Duminică, 15, orele 10:30' (A Sf. Grigorie Palama)
Sâmbătă, 21, orele 12:30' (Pomenirea celor adormiți - Parastase)
orele 15:00' (Spovedanii)
Duminică, 22, orele 10:30' (Buna Vestire)
 
*) Pentru spovedanii contactați, în prealabil, prin e-mail, pe preot.
 

Pentru orice alte lămuriri privitoare la programul Sfintelor Slujbe şi pentru săvârşirea oricărei Sfinte Slujbe (Botez, Cununie, Sfeştanie, Spovedanie, Parastas, Molitve, etc.) vă rugăm să contactaţi preotul paroh, dr. Ioan Dură (e-mail: iondura@msn.com).

Lămuriri numai despre programul Sfintelor Slujbe şi despre modul cum se ajunge la biserica parohială se pot obţine şi de la dna Secretar al Consiliului parohial, Inginer Elena De Chiara-Neagu (mobil +31(0)06/273.639.82 (numai după orele 18:00'); e-mail: elenadechiara@hotmail.com).


© 2004 IOAN DURĂ